خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
بهترين مدل هاي طراحي داخلي و دكوراسيون لوكس اداري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :سعيدي
تاريخ: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۵۴:۲۹

طراحي داخلي | هنري فراگير نزد همه   تقريبا تمام ما با طراحي داخلي چه از لحاظ بصري و چه از لحاظ علمي آشنا هستيم. همه ما جلوه‌هاي طراحي داخلي را در تمام مكانهايي كه مي‌رويم ديده‌ايم و آنرا به عنوان يك هنر زيبا سازي اطراف مي‌پنداريم. اما واقعا طراحي و دكوراسيون داخلي، جهت زيباسازي اطراف است يا دلايل ديگري هم دارد؟ درواقع طراحي داخلي اثري شگفت انگيز بر روح و روان آدمي مي‌گذارد و باعث افزايش آرامش و زيبايي روحي وي مي‌گردد. اين اثر شگفت انگيز اگر با زيبايي و لطافت همراه باشد، منزل، مغازه، هتل، ويلا، رستوران و حتي مكانها عمومي را متحول مي‌كند. يك مثال جالب: در شهري از فرانسه كه آمار خودكشي بالا رفته و اميد به زندگي كاهش يافته بود، گروهي از متخصصان و طراحان گرد هم آمدند و به چاره جويي پرداختند. آنها طي اقدامي آسان ولي عالي، ديوارهاي شلوغ و كثيف شهر را با رنگ اميد بخش آبي ترميم و بازسازي كردند. نتيجه در كمال تعجب كاهش ميزان خودكشي و افزايش اميد به زندگي بود! درواقع طراحان اين شهر، با تغييري كه در محيط ايجاد كردند، جلوي مرگ افراد زيادي را گرفتند.اثر زيباي طراحي داخلي بر ذهن و روح مردم بسيار زياد بوده و اين مورد يك دليل محكم براي استفاده از اين هنر در مكانهاي مختلف است. در زير به بررسي كاربردهاي دكوراسيون داخلي در مكانها مختلف مي‌پردازيم:

طراحي داخلي خانه و ويلا

از آنجايي كه بيشتر شادي و غم، سلامتي و بيماري، آرامش و همهمه انسان‌ها در خانه آنها اتفاق مي‌افتد، زيبايي محيط زندگي آنها بر افزايش اتفاق هاي خوب و كاهش جريان‌هاي بد بسيار موثر خواهد بود. در دكوراسيون داخلي منزل و طراحي داخلي ويلا توجه به عناصر اصلي خانه از جمله سقف، ديوارها و كفپوش مي‌تواند زيبايي را افزايش دهد. 

استفاده از رنگ‌هاي مناسب

در  طراحي داخلي منزل و طراحي ويلا اگر بتوان تناسب رنگي خوبي بين اجزاء اصلي بنا ايجاد كرد، موفقيت دوچندان مي‌شود. درواقع استفاده از رنگ‌هاي سرد در  كنار رنگ‌هاي گرم، براي ايجاد تعادل ميان لطافت گرما و خشونت سرماي منزل بسيار عالي است. البته نبايد اين تناسب به شدت رعايت شود و دقيقا مقدار رنگ‌هاي سرد با گرم برابري كند. در علم زيبايي شناسي، استفاده زياد از رنگ‌هاي سرد و كمي رنگ گرم اساس كار طراحي داخلي است.  

توجه به اتاق نشيمن

بعد از رنگ بندي عناصر اصلي در طراحي داخلي منزل، توجه به اتاق نشيمن بسيار مهم است. اتاق نشيمن يا پذيرايي بايد از مبلمان‌هاي زيبا اما راحت و خودماني تزئين شود. در دكوراسيون داخلي ويلا استفاده از مبلمان خشك و رسمي توصيه نمي‌شود؛ چرا كه اصل طراحي داخلي منزل، زيبايي بر پايه ايجاد صميميت است. در صورتي كه از مبلمان خشك و رسمي استفاده شود، راحتي و صميميت كاهش مي‌يابد.

برقراري تناسب سبك

تناسب و هماهنگي كه در طراحي داخلي مسكوني ايجاد ميشود، در صورتي موفق خواهد بود كه سبك عناصر و اجزا يكي باشد. در طراحي مسكوني اين وجه مشترك بين اجزا بسيار مهم است. عناصري كه براي دكوراسيون داخلي منزل انتخاب مي‌كنيد بايد داراي ويژگي‌هاي مشترك بوده و ترجيحا از يك جنس باشند. براي مثال ميز غذاخوري انتخابي شما كه از جنس تنه چوب است، بايد با عناصر تزئيني آشپزخانه يا حتي عناصر اصلي آشپزخانه تناسب جنسي و سبكي داشته باشد تا يك طراحي داخلي خوب ايجاد شود.   اين‌ها همان نكاتي هستند كه در طراحي منزل مسكوني استفاده مي‌شود. بهره‌گيري از اين نكات در طراحي داخلي، نه تنها منزل و ويلا بلكه يك مجتمع مسكوني بزرگ را زيبا مي‌كند. براي طراحي لابي مجتمع مسكوني مي‌توان از تك تك اين نكات بهره برد. مي‌توان از رنگ‌بندي سرد و گرم، استفاده از مبلمان راحت و خشك در كنار هم، چيدمان فوق العاد و تناسب سبكي با نماي بيروني ساختمان استفاده كرد. براي طراحي لابي مجتمع مسكوني نيز  اين نكات صدق مي‌كند و استفاده از آنها به زيبايي بنا مي‌افزايد. 

طراحي داخلي هتل

در دكوراسيون داخلي هتل توجه به نوع علايق مراجعه كنندگان ضروري است. اينكه هركدام از مراجعه كنندگان داراي علايق خاص خودشان هستند كارما را توجيه نمي‌كند؛ بلكه بايد با توجه به فاكتورهاي زيادي، علايق تمام مراجعه كنندگان را برآورده سازيم و هتل را به مكاني آرماني براي ساكنينش تبديل نمائيم.

طراحي داخلي لابي هتل

لابي يك بخش بسيار مهم در هتل است كه بخش بسيار بزرگي از نگاه‌هاي افراد را به سمت خود جلب مي‌كند. پس در ابتدا نياز داريم تا طراحي لابي هتل را به روش اصولي اجرا كنيم. از آنجايي كه لابي هتل مي‌تواند معرف وضعيت داخل اتاق‌هاي هتل باشد، بهره‌گيري از عناصر زيبا و مدرن در طراحي داخلي لابي مي‌تواند  مشتتريان زيادي را همراه با اشتياق فراوان جذب هتل كند. در لابي هتل‌هاي شيك، معمولا از مبلمان و اجزاي مدرن و چشم نواز استفاده مي‌شود. اين نوع هتل‌ها كه معمولا داراي لوستر‌هاي شيك و بزرگ هستند، مشتريان زيادي را به خود جذب مي‌كنند و از شاخص طراحي داخلي خوبي برخوردارند.  

هتل، متفاوت از منزل

اين براي افراد مراجعه كننده به هتل ناخوشايند است كه با محلي مشابه خانه خود روبه‌رو شوند. از اين رو تمام اقدامات لازم براي ايجاد تفاوت ميان هتل و خانه معمولي توصيه مي‌شود. اما در صورتي اين استراتژي موفق خواهد بود كه اين تغييرات، باعث شلوغي و كاهش زيبايي اتاق نشوند. يك راهكار مهم براي اين موضوع، استفاده از كارهاي غافلگير كننده است. براي مثال، يك هتل معروف آمريكايي، نام افراد رزرو كننده هتل را در اتاق هايشان به صورت زيبا و خلاقانه نصب مي‌كند تا پس از ورود افراد به اتاقشان، غافلگيري خوبي اتفاق بيفتد!

طراحي داخلي رستوران

مراجعه كنندگان به رستوران نيز مانند افرادي كه در هتل‌ها اقامت دارند، نيازمند مكاني متفاوت از منزل هستند. رستوران بايد از آشپزخانه يا ميز غذاخوري خانه افراد تفاوت داشته باشد. اين تفاوت را مي‌توان از طريق روشهاي زير اجرا نمود:

استفاده از سبك و رنگ‌بندي خاص

با توجه به نوع فعاليت شما و غذاهايي كه ارائه مي‌دهيد، استفاده از عناصر و اجزا نيز متفاوت خواهد بود. طراحي داخلي رستوران سنتي از سبك سنتي و عناصر قديمي بهره مي‌برد و رنگ‌هاي خاصي دارد اما طراحي داخلي رستوران مدرن معمولا از رنگ‌هاي تركيبي و شاد استفاده مي‌كند.

 

دكوراسيون دلپذير

در طراحي رستوران رستوران سنتي موفق، استفاده از تابلو‌ها و عناصر طبيعي به عنوان دكوراسيون اهميت ويژه‌اي دارد. بهره‌گيري از اين موارد روي ديوار‌ها و سقف و حتي روي ميز غذاخوري، باعث افزايش نشاط و اشتها موقع غذاخوردن شده و ماندگاري طراحي رستوران شما را در اذهان بيشتر مي‌كند. در نتيجه اين  اقدام، مشتريان شما وفادار تر مي‌مانند و براي دفعات بعدي، با اشتياق بيشتري مراجعه مي‌كنند.

 

طراحي داخلي اداري

يك اداره براي مديريت و انجام هرچه بهتر كارها نياز به يك طراحي داخلي منحصر به فرد دارد. طراحي داخلي كه بر اساس سبك و رنگ منحصر به فرد اداره انجام شود و اين سبك در تمام نقاط آن قابل احساس باشد. يقينا طراحي داخلي اداري يك سازمان دولتي بسيار رسمي تر از طراحي اداري موسسات خصوصي و نيمه خصوصي است.

 

رنگ بندي بر پايه اصل طراحي اداري

دكوراسيون داخلي اداري بايد بر پايه سبك، شعار و يا حتي رنگ آرم اداره باشد.  درواقع تناسب رنگ بندي اصل اداره شما با طراحي داخلي آن، يك هماهنگي بين  اجزاي مختلف اداره ايجاد مي‌كند. البته بايد توجه نمود، در مواردي كه اداره به صورت پارتيشن بندي است، استفاده از رنگ‌هاي مختلف مانعي ندارد و به تفكيك قسمت‌ها از هم كمك مي‌كند.

 

طراحي داخلي مجتمع تجاري

مجتمع تجاري در مقايسه با موارد ذكر شده، پروژه‌اي بزرگتر محسوب مي‌شود و طبيعتا براي زيبايي، اقدامات پيچيده‌تري نياز دارد. از آنجايي كه اغلب مشتريان مجتمع تجاري به دليل فضاي شيك آن وارد مي‌شوند و خريد مي‌كنند، گردش مالي تك تك مغازه‌هاي موجود در مجتمع تجاري، به طراحي داخلي آن بستگي دارد. از  اين رو، براي اجراي اين مهم به تخصص زيادي نياز خواهد بود.

طبق تحقيقات انجام شده، استفاده از دكوراسيون و روشهاي خلاقانه در طراحي داخلي يك مجتمع تجاري، تاثير بسزايي در افزايش فروش آن دارد. اين موضوع در تصوير زير كاملا قابل مشاهده است و مجتمع تجاري اشتوتگارت آلمان را به يكي از پرفروش‌ترين مجتمع‌هاي تجاري آلمان مبدل كرده است:

 

طراحي داخلي مغازه

مغازه به عنوان يك وسيله براي تخليه عطش خريد انسان‌هاست اما مردم علاقه دارند كه عطش خريد خود را در مغازه‌هاي زيباتر تخليه كنند؛ بنابراين طراحي داخلي مغازه نه تنها باعث زيبايي، بلكه باعث افزايش مشتري، افزايش احتمال خريد و خلق تجربه لذت بخش براي مشتري مي‌گردد.

ويترين مغازه

طراحي ويترين مغازه به عنوان يك امر مهم براي افزايش زيبايي و جذب هرچه بيشتر مشتري بايد انجام شود. برخلاف ديدگاه اكثريت كاسبان، ويترين يك مغازه  بايد خلوت باشد و با استفاده از علم رنگ‌شناسي دكوراسيون انجام گردد. معمولا استفاده از رنگ‌هاي شاد در كنار هم بر زيبايي ويترين مي‌افزايد. همچنين عدم استفاده از كالا‌هاي مشابه در كنار هم توصيه اكيد مي‌شود.

 

فضاي كافي

فضاسازي در طراحي داخلي مغازه نيز مهم است. چرا كه احساس تنگنا براي مشتري حين خريد كردن، احتمال خريد را كاهش مي‌دهد. بنابراين براي تحقق فضاسازي عالي در مغازه، استفاده از وسط مغازه به عنوان يك ويترين خوب توصيه مي‌شود؛ البته بايد به فضاي بين ويترين‌هاي كناري و ويترين وسط توجه بسيار كرد.

طراحي داخلي طلا فروشي 

طراحي داخلي صرافي يا طلا فروشي به دليل وجود كالا هاي گران‌قيمت، رنگ‌ و بوي امنيت به خود گرفته است. پس طراحي داخلي در اينگونه فضاها نه تنها زيبا سازي انجام مي‌دهد، بلكه باعث افزايش امنيت مي‌شود. ويترين‌هاي انتخابي در طراحي داخلي طلافروشي و صرافي، بايد از شيشه‌هاي محكم و امن ساخته شده  باشند تا امكان دسترسي به اين كالا‌ها را به حداقل كاهش دهند. همچنين قرارگيري كالا در ويترين بايد به گونه‌اي باشد كه تماشاي تمام قسمت‌هاي كالا بدون برداشتن و دست زدن به آن محقق شود.

 

نورپردازي در طراحي داخلي طلافروشي نيز بسيار مهم است؛ زير براقي و زيبايي طلا را افزايش داده و باعث افزايش علاقه خانم‌ها به طلاها مي‌شود و احتمال خريد را افزايش مي‌دهد. البته نورپردازي بايد به گونه‌اي باشد كه آسيبي به چشم وارد نكند و تاثير منفي نگذارد.

همچنين استفاده از ميز و مبلمان براي استراحت مراجعه كنندگان به مغازه و دكوراسيون شيك و مدرن در افزايش زيبايي طراحي داخلي مغازه بسيار موثر خواهد بود.البته اين روش تنها به دليل زيبايي نيست؛ بلكه به نوعي احترام به مشتري براي كسب اعتماد و وفاداري است؛ اين كار باعث تثبيت زيبايي و مدرنيته بودن مغازه‌تان مي‌گردد.

طراحي روف گاردن

روف گاردن به عنوان يك موضوع مدرن و زيبا، در شهر‌هاي مختلف انجام مي‌شود؛ البته محبوبيت روف گاردن در تهران بيشتر از ساير شهر‌هاست. اجراي روف گاردن براي ساختمان‌ها زيبايي و حس تعلق زيادي ايجاد مي‌كند و باعث افزايش شادي و نشاط افراد مي‌شود. در ايجاد روف گاردن بايد توجه نمود كه عناصر  استفاده شده، سبك جدايي نداشته باشند؛ يعني از گل‌هاي به رنگ مختلف، چندين نوع چمن و درخت و عناصر پيچيده استفاده نشود. در روف گاردن اساس زيبايي در سادگي آن است و لزومي به استفاده از پيچيدگي نيست!

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :سعيدي
تاريخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۴۸:۵۵

طراحي دكوراسيون داخلي و اجراي آن در فضاهاي مختلف  

امروزه يكي از مباحث پرطرفدار، طراحي دكوراسيون داخلي است كه سعي مي‌كند تحولي را در دكوراسيون داخلي شما پديد آورد. اگر دوست داريد كه طراحي داخلي و نكات مهم در طراحي دكوراسيون داخلي را بيشتر بشناسيد، اين مقاله را دنبال كنيد.

 

در طراحي دكوراسيون داخلي قرار است چه كنيم ؟

اگر به تاريخ گذشته مراجعه كنيم، حتي در انسان‌هاي اوليه هم به نوعي طراحي دكوراسيون داخلي را شاهد خواهيم بود. جايي كه غارنشينان بر روي ديوارهاي خود نقاشي‌ها و علائمي را مي‌كشيدند و فضاي زندگي خود را تزئين مي‌كردند. در طراحي دكوراسيون داخلي هم قرار ما بر اين است كه فضاي زندگي يا محل كار خود را تزئين كنيم. ما بايد در يك فضا همواره به اين موضوع بينديشيم كه به‌كارگيري كدام عناصر، كدام رنگ‌ها، كدام اشيا و … باعث ايجاد بيشترين هماهنگي در آن فضا مي‌شود. اگر موفق به اين امر شديم بايد بگوييم كه دكوراسيون داخلي خود را بسيار خوب طراحي كرده‌ايم.

 

همراهي منزل با طراحي دكوراسيون داخلي

اصل اولي كه بايد در طراحي دكوراسيون داخلي رعايت كنيد اين است كه خيلي رنگ‌هاي تيره در طراحي داخلي خانه خود به كار نبريد. اگر از رنگ‌هاي روشن درطراحي منزل مسكوني خود استفاده كنيد، هم باعث افزايش انعكاس نور در فضاي خانه شما خواهد شد هم اينكه خواهد توانست منزل شما را بزرگ‌تر جلوه  دهد.

در طراحي داخلي مسكوني و آشپزخانه آن دقت داشته باشيد كه حتماً نورپردازي‌هاي لازم را داشته باشيد. سعي كنيد از عناصري كه زيبايي و جذابيت را به آشپزخانه شما هديه مي‌دهند، استفاده بيشتري نماييد. ميز ناهارخوري در يك طراحي مسكوني از اهميت بالايي برخوردار است لذا در يك فضاي مناسب آن را قرار دهيد و اطمينان داشته باشيد كه در طراحي داخل خانه خود با قسمت ناهارخوري، ارتباط وجود داشته باشد.

در اتاق نشيمن، سعي كنيد هر آنچه مناسب آرامش و گذراندن اوقات خوش شما و مهمانان شماست را فراهم كنيد. استفاده از مبلمان با رنگ روشن، كوسن‌هاي تزئيني، تابلوهاي با نقوش زيبا، ميزهاي با روميزي جذاب و … مي‌تواند طراحي داخلي منزل و نشيمن شما را زيباتر كند.

نورپردازي يك اصل مهم در طراحي دكوراسيون داخلي منزل شماست. حتماً به آن توجه ويژه داشته باشيد و از نور طبيعي هم اصلاً نگذريد و سعي كنيد در طراحي  خانه خود از نور طبيعي بيشترين استفاده را ببريد.

 

ويلاي زيبا با طراحي دكوراسيون داخلي

سعي كنيد در طراحي داخلي ويلا از امكاناتي كه آرامش و حس خوب را براي شما ايجاد كند، استفاده كنيد. اگر مي‌خواهيد طراحي دكوراسيون داخلي شما متفاوت  جلوه كند سعي كنيد در ويلاي خود از نورپردازي خوب استفاده كنيد ضمن اينكه استفاده از عناصر طبيعت مي‌تواند چشم‌انداز زيبايي داشته باشد مثل استفاده از سنگ‌هايي كه گاهي در نقش ديوار براي يك ساختمان در نظر گرفته مي‌شوند.

در طراحي ويلا و در قسمت بالكن حتماً از نرده‌هاي چوبي يا فلزي استفاده كنيد ضمناً براي جذابيت بيشتر بالكن مي‌توانيد از يك فرش قديمي زيبا، يك صندلي راحتي يا مبلمان راحتي و … استفاده كنيد. سعي كنيد كه در جلو پنجره‌ها از پرده‌هاي روشن در طراحي دكوراسيون داخلي خود استفاده كنيد تا بهتر بتوانيد از فضاي اطراف ويلاي خود لذت ببريد.

يك نكته مهم در نظر داشته باشيد كه شايد فكر كنيد چون معمولاً اتاق‌هاي يك ويلا كوچك هستند پس شما هم بايد يك لوستر كوچك خريد كنيد اما حتماً سعي كنيد در دكوراسيون داخلي ويلا از لوستر بزرگ‌تر استفاده كنيد تا زيبايي بيشتري را هم در طراحي دكوراسيون داخلي ايجاد نمايد.

 

لابي مجتمع مسكوني و طراحي دكوراسيون داخلي

حتماً سعي كنيد كه در طراحي دكوراسيون داخلي خود در لابي از مبلمان يا صندلي راحتي براي احترام گذاشتن به مهمان و انتظار آن‌ها در آن محيط فراهم كنيد. سعي كنيد براي بخش نگهباني از يك رنگ يا حالت متمايز استفاده كنيد تا به‌راحتي قابل‌تشخيص باشد ضمن اينكه نگهبان هم تسلط خوبي بر فضا داشته باشد.

سعي كنيد يك پادري را در ابتداي لابي قرار دهيد تا با كفش‌هاي گل‌آلود وارد نشوند. سعي كنيد از كف‌پوش سنگي در طراحي دكوراسيون داخلي استفاده كنيد چراكه محكم‌تر است و در ضمن سعي كنيد اگر فضاي شما زياد است از رنگ‌هاي تيره استفاده نماييد.

نورپردازي طراحي لابي مسكوني را هم در نظر بگيريد مخصوصاً در قسمت نشيمن كه براي مهمانان طراحي كرده‌ايد و سعي كنيد از يك لوستر يا چراغ‌هاي توكار يا … استفاده كنيد.  براي زيبايي بيشتر مي‌توانيد از گل‌ها و گياهان آپارتماني هم استفاده كنيد حتي مي‌توانيد وسايل تزئيني و دكوري هم در اين فضا استفاده كنيد.

 

طراحي دكوراسيون داخلي هتل

در طراحي داخلي هتل در نظر داشته باشيد كه حتماً در اتاق‌ها يك ميزتحرير و يك مكان كوچك براي پذيرايي داشته باشيد. داشتن تراس در هتل مي‌تواند يك  طراحي دكوراسيون داخلي هوشمندانه براي مسافران شما باشد.

سعي كنيد با رنگ‌هاي شاد براي مسافران خود حس خوشي را ايجاد كنيد و اين رنگ در تمامي عناصر شما با طراحي زيبا تكرار شود. يكي از مكان‌هاي مهم در هتل، رستوران است كه بايد حتماً در آن حس تمايز و تفاوت را ايجاد كنيد چراكه رستوران در يك شهر زياد است اما مي‌توان فضاي متفاوت و زيباي رستوران شما، سفر خوشي را براي همگان ايجاد كند.

يك نكته مهم درباره طراحي لابي اين است كه اين فضا صرفاً براي انتظار نيست و ممكن است براي نشست‌ها يا ملاقات مهم هم در نظر گرفته شود. پس بايد تمام  سعي خود را در ايجاد فضاي با آرامش در طراحي دكوراسيون داخلي در لابي هتل بكنيد. سعي كنيد يك فضاي عريض را براي لابي خود در نظر بگيريد.

استفاده از ميز و صندلي‌، مبلمان، لوسترها و … لوكس و شيك بسيار براي طراحي داخلي لابي اهميت دارد. به اين نكته دقت كنيد طراحي لابي هتل مي‌تواند طراحي  شخصيت براي هتل شما باشد پس در استفاده از وسايل، رنگ‌ها، نورپردازي و … كم نگذاريد.

از چوب، سنگ و گياهان در طراحي طراحي لابي هتل و لابي آن غافل نشويد چراكه حس بهتري مي‌تواند به مشتريان شما تلقين نمايد.

 

طراحي دكوراسيون داخلي در روف گاردن

قطعاً طراحي روف گاردن مي‌تواند براي شما جذاب باشد. اما براي اجراي روف گاردن بايد به نكاتي توجه كنيد. نكته اول اينكه سعي كنيد نورپردازي زيبايي بر روي  گياهان و باغچه‌ها داشته باشيد چراكه زيبايي و حالت دادن به آن در طراحي دكوراسيون داخلي مؤثر خواهد بود.

اگر امكان استفاده از آب يا مثلاً ايجاد فواره داريد حتماً از آن استفاده كنيد. اين كار باعث جلوه طبيعي بيشتر و حس آرامش زيباتري به افراد خواهد شد. دقت داشته باشيد كه شايد فضاي شما محدود باشد لذا خيلي با چيدن وسايل، آن را متراكم نكنيد چراكه بايد فضايي براي رفت‌وآمد هم در طراحي دكوراسيون داخلي خود در نظر بگيريد.

در آينده خيلي بيشتر شاهد روف گاردن‌ ها خواهيم بود اما در زمان حال شاهد روف گاردن در تهران و بسياري ديگر از شهرهاي ايران هستيم كه نشان از رشد و  استقبال آن‌ها دارد.

 

طراحي دكوراسيون داخلي در رستوران‌هاي سنتي و مدرن

در طراحي داخلي رستوران مدرن دقت داشته باشيد از مبلمان يا صندلي‌هاي با پشتي راحت استفاده كنيد. سعي كنيد از رنگ‌هاي شاد، براق و گرم استفاده كنيد.  سقف و ديوار را در طراحي دكوراسيون داخلي خالي نگذاريد. حتماً سعي كنيد در سقف از آويزهاي زيبا استفاده كنيد.

نورپردازي در طراحي داخلي رستوران هم بسيار مؤثر است البته بسته به نوع موقعيت رستوران، نوع نورپردازي هم كاملاً با يكديگر فرق دارد. در طراحي  رستوران مدرن خود سعي كنيد از وسايل مدرن و لوكس استفاده كنيد اما در استفاده از آن‌ها در طراحي دكوراسيون داخلي دچار افراط نشويد.

در طراحي داخلي رستوران سنتي دقت كنيد كه حس قديمي‌ بودن، حس سنتي بودن در مشتري شما تداعي شود. مثلاً مي‌توانيد از تم آجري استفاده كنيد يا سماورهاي قديمي يا اينكه در گوشه‌اي از طراحي رستوران سنتي خود تنوري را برپا كنيد و خلاصه هر آنچه حس سنتي را به مشتري القا نمايد را در طراحي  دكوراسيون داخلي خود به كار بگيريد.

از قاليچه‌هاي قديمي و گليم هم غافل نشويد. بسيار مي‌تواند در زيبايي رستوران سنتي شما مؤثر باشد. سعي كنيد از پشتي‌هاي قديمي با رنگ‌هاي شاد به‌جاي استفاده از مبلمان و كوسن‌ها استفاده كنيد.

 

طراحي داخلي مغازه با دست طراحي دكوراسيون داخلي

نورپردازي باعث توجه بيشتري مشتريان روي يك محصول خاص شده و درنهايت باعث فروش بيشتر شما خواهد شد پس در نورپردازي خيلي افراطي عمل نكنيد و سعي كنيد كه مانور بيشتري بر روي كالاي با فروش ويژه خود شويد.

سعي كنيد كه بيشتر از رنگ‌هاي تند استفاده كنيد تا حس تحريك در مشتري بيشتر شده و بتوانند بيشتر به دنبال خريد كردن باشند. اگر فروشگاه شما شلوغ است حتماً فضاهايي براي استراحت مشتريان در نظر بگيريد مثلاً ايجاد يك مبلمان خوب و راحت مي‌تواند مناسب باشد.

سعي نكنيد خيلي فروشگاه خود را شلوغ كنيد كه مشتريان به‌سختي مجبور به عبور و مرور باشند پس با ايجاد يك انباري، باعث خلوت شدن فضاي خود براي ايجاد يك طراحي دكوراسيون داخلي خوب شويد.

ويترين مغازه و طراحي دكوراسيون داخلي در آن

اولين چيزي كه مشتري شما با آن مواجه خواهد شد، ويترين مغازه است لذا سعي كنيد كه در ابتدا از كالاهاي لوكس خود در آن استفاده كرده و با نورپردازي زيبا بر روي هر محصول، سعي در نشان دادن هر چه بيشتر آن محصول شويد. در اين قسمت هم مي‌توانيد از رنگ‌هاي تند بيشتر استفاده كنيد.

 

اما نكته خيلي مهم اين است كه ممكن است مغازه شما در كنار بسياري از مغازه‌هاي ديگر قرارگرفته باشد لذا حتماً در طراحي ويترين مغازه سعي كنيد تفاوت را  ايجاد كنيد مثلاً تصوير بالا كه مي‌توانيد از يك فانوس آويز براي نمايش دادن كفش‌هايتان استفاده كنيد.

 

طراحي دكوراسيون داخلي اداري

طراحي داخلي اداري را براي حفظ مشتريان خود كاملاً جدي بگيريد. نورپردازي‌‌هاي خوب و مناسب باعث مي‌شود تا علاوه بر بازدهي بيشتر كار كاركنان، محيط را هم  بهتر جلوه دهد.

حتماً براي مهمانان يا استراحت كاركنان خود يكدست مبلمان شيك و راحت را در نظر بگيريد. از رنگ‌هاي استفاده كنيد كه نشان‌دهنده برند و سازمان شما باشد. مثلاً اگر رنگي كه در برند يا سايت شما است، قرمز است، سعي كنيد كه طراحي اداري خود را بيشتر به سمت رنگ‌هاي قرمز يا رنگ‌هاي شبيه به آن ببريد.

استفاده از گل‌هاي با رنگ زيبا مي‌تواند فضاي اداره را زيباتر جلوه دهد. سعي كنيد در هر اتاق در كنار هر ميز از يك كمد هم استفاده كنيد تا روند انجام كارها و نظم بهتر باشد.

 

طراحي دكوراسيون داخلي، اين بار در طلافروشي

سعي كنيد كه از رنگ‌هايي كه حس تجمل و زيبايي را بيشتر القا كند. از ويترين خود غافل نشويد. بسيار مهم است كه ويتريني جذاب از لوكس‌ترين طلاهاي خود را در معرض ديد مشتريان خود قرار دهيد.

نورپردازي تقريباً حرف اول را در طراحي داخلي طلا فروشي مي‌زند پس در نشان دادن طلاها سعي كنيد كه از بهترين نورپردازي استفاده كنيد. معمولاً افراد  ساعت‌هاي زيادي را براي انتخاب نوع طلا مي‌گذرانند. سعي كنيد در گوشه‌اي از مغازه خود صندلي يا مبلمان راحتي را فراهم كرده باشيد.

نكته مهم ديگر اين است كه طراحي دكوراسيون داخلي طلافروشي خود را فداي امنيت نكنيد چراكه امنيت هم به‌اندازه زيبايي مغازه شما مهم خواهد بود.

 

طراحي دكوراسيون داخلي در صرافي

نكته اول اينكه با توجه مشتريان با سطح درآمدي و اجتماعي بالا كه به آنجا مراجعه مي‌كنند بايد طراحي داخلي صرافي را شيك و لوكس در نظر بگيريد. همچون  طراحي داخلي طلافروشي، در اينجا هم بحث امنيت بسيار مهم است پس به آن در كنار زيبايي در طراحي دكوراسيون داخلي، اهميت بدهيد.

حتماً از صندلي‌هاي راحت با پشتي‌هاي مناسب براي مشتريان خود استفاده نماييد. در يك صرافي ممكن است بخش‌هاي مختلفي وجود داشته باشد لذا حتماً با استفاده از پارتيشن‌بندي و … سعي كنيد فضاي هر قسمت را مشخص و به طراحي دكوراسيون داخلي خود نظم لازم را بدهيد.

سعي كنيد به مشتريان خود حس آرامش و اعتماد را بدهيد و بايد دقت كنيد رنگ‌ها در اين موقعيت مي‌توانند به كمك شما بيايند. مثلاً استفاده از رنگ‌هاي آبي، سبز يا سفيد مي‌تواند در آرامش مشتري بسيار كمك كند.

 

طراحي دكوراسيون داخلي در يك مجتمع تجاري

دقت داشته باشيد كه در طراحي داخلي مجتمع تجاري خود از مبلمان يا صندلي‌هاي راحتي حتماً استفاده كنيد تا مشتريان شما بتوانند استراحت كنند. از فضاهاي  سبز در گوشه و كنار مجتمع تجاري غافل نشويد حتي وجود يك فواره آب هم مي‌تواند طراوت بيشتري بدهد.

به دليل مراجعه‌هاي خيلي زياد مشتريان، حتماً بايد در طراحي دكوراسيون داخلي خود از يك كف‌پوش باكيفيت استفاده كنيد. سعي كنيد بيشتر از كف‌پوش‌هاي سنگي استفاده كنيد چراكه دوام بيشتري خواهند داشت ضمناً به طراحي و رنگ موجود در كف‌پوش‌ها هم دقت داشته باشيد چراكه مي‌تواند مشتريان را تحت تأثير قرار دهد.

ايجاد تهويه مناسب و نورپردازي خوب را حتماً در دستور كار خود قرار دهيد مخصوصاً در نقاط پرتراكم و شلوغي كه بيشتر افراد در حال رفت‌وآمد هستند. يك فضاي كوچك كافه مانند با چيدمان عالي را براي پذيرايي بهتر از مشتريان خود در طراحي دكوراسيون داخلي در نظر بگيريد. حتي وجود يك فضاي بازي براي بچه‌ها هم مي‌تواند براي نگهداري از آن‌ها مؤثر باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]